iauj
26 اسفند 1401 - 11:07

قاتلی در دزفول از اجرای حکم قصاص رهایی یافت

دزفول- رئیس دادگستری دزفول گفت: قاتلی پس از ۶ سال و ۴۸ ساعت قبل از اجرای حکم قصاص با بخشش و عفو اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیصل مزرعه با اعلام این خبر اظهار کرد: سال ۹۵ در پی اختلاف خانوادگی، یک نفر به قتل می‌رسد و این حادثه منجر به تشدید اختلافات بین اعضای خانواده می‌شود.

وی با بیان اینکه قاتل پس از طی مراحل قانونی به قصاص محکوم می‌شود، افزود: با توجه به اینکه هر چه اختلافات بین این خانواده بیشتر می‌شد، زمینه برای ایجاد اختلاف بین طایفه بیش از پیش فراهم می‌شد که در خصوص حل و فصل این موضوع با استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف دزفول دستورات مقتضی صادر و یک کارگروهی برای صلح و سازش دادن بین اعضای این خانواده تشکیل شد.

رئیس دادگستری دزفول تصریح کرد: اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر دزفول با همکاری دادستان و استفاده از ظرفیت بزرگان طایفه، ریش سفیدان، مصلحان و معتمدان پس از برگزاری چندین جلسه با اولیای دم در جلسه خانواده مقتول پس از ۶ سال و ۴۸ ساعت قبل از اجرای حکم قصاص با تأسی از امام رضا (ع) و در پویش به احترام "امام- رئوف- می‌بخشم" از قصاص قاتل فرزند خود صرف نظر کردند و این پرونده منتهی به صلح و سازش شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097217