iauj
21 بهمن 1401 - 13:58

پروژه های دهه فجر بنیاد مسکن با اعتبار بیش از ۶۵۵ میلیارد تومان کلنگ زنی و افتتاح شد

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: با حضور جانشین وزیر کشور در حوزه محرومیت زدایی و استاندار گلستان و نمایندگان مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی و یا بهره برداری پروژه های دهه فجر بنیاد مسکن با اعتبار ۶۵۵ میلیارد تومان و بهره مندی ۹۱ هزار خانوار آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان سید محمد حسینی در مراسم کلنگ زنی و افتتاح پروژه های دهه فجر بنیاد مسکن در روستای نودیجه گرگان اظهار کرد: پروژه های بنیاد مسکن با اعتبار ۶۵۵ میلیارد تومان و بهره مندی ۹۱ هزار خانوار با حضور جانشین وزیر کشور در حوزه محرومیت زدایی، استاندار گلستان و نمایندگان مردم گرگان و اق قلا در مجلس شورای اسلامی افتتاح و یا عملیات اجرایی ان اغاز شد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای ماده چهار قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی توسط اداره کل منابع طبیعی به بنیاد مسکن واگذار شد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان خاطرنشان کرد: تعداد یکهزار جلد سند مالکیت روستایی با مشارکت اداره کل ثبت اسناد و املاک گلستان تحویل شد.

وی ادامه داد: تعداد ۲۵۸ طرح و پروژه عمرانی با اعتبار ۱۴۷ میلیارد تومان و بهره مندی ۸۸ هزار خانوار افتتاح شد.

حسینی گفت: عملیات اجرایی  و یا افتتاح یکهزارو ۹۰۰ واحد مسکن روستایی با اعتبار ۴۸۰ میلیارد تومان و بهره مندی یکهزارو ۹۰۰ نفر آغاز شد که از این تعداد، ۹۰۰ واحد مسکن روستایی با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان افتتاح و عملیات اجرایی هزار واحد مسکن روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان  آغاز می شود.

وی بیان کرد: همچنین ۲۰۰ قطعه زمین با کاربری مسکونی به ارزش ۲۸ میلیارد تومان و مساحت ۶۰ هزار متر مربع واگذار شد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان یاداور شد: عملیات اجرایی فاز نخست مسکن حمایتی جوانان روستای نودیجه گرگان آغاز شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مراسم متمرکز پروژه های بنیاد مسکن در روستای نودیجه گرگان برگزار شد، اعضای شورای اسلامی این روستا از غیرمقاوم بودن یک واحد مسکن روستایی متعلق به دو زوج سالخورده و بیمار  دارای سه فرزند معلول خبر دادند که فوری به اتفاق نمایندگان مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی به دیدار این خانواده رفته و قول ساخت یک واحد مسکونی مقاوم دادیم. عملیات اجرایی این واحد مسکونی بدون تشریفات آغاز شد و به کمک نهادهای حمایتی و خیرین در کوتاه ترین زمان احداث می شود.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1031388